Właściwości

Jakie właściwości ma olejek arganowy?

Warto zachować dystans wobec entuzjastycznych opisów tego, co można osiągnąć dzięki olejkowi arganowemu, ale jest prawdą, że ta pochodząca z Maroka naturalna substancja ma szereg korzystnych dla nas cech.

1. Właściwości odżywcze

Olej arganowy świetnie wchłania się w skórę nawilżając ją i odżywiając. Zawiera szereg substancji (między innymi przeciwutleniacze, fotosterole, witamina E), które pomagają jej zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd. Jest to produkt zupełnie naturalny, dzięki czemu poprawa kondycji naszej skóry nie wiąże się z narażeniem jej na działanie chemii kosmetycznej. Odżywienie i odbudowanie równowagi skóry jest powodem skuteczności olejku arganowego między innymi w walce z trądzikiem.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.

2. Właściwości odbudowujące

Olejek arganowy ma również właściwości odbudowujące, które można z powodzeniem wykorzystać do naprawy naskórka (np. po poparzeniach czy zarysowaniach skóry) lub usunięcia mniejszych znamion i niedoskonałości skórnych. Znana jest mi historia kobiety w średnim wieku, która borykała się od dłuższego czasu z problemem popękanych i wysuszonych pięt oraz łokci. Kuracja olejkiem arganowym okazała się w jej przypadku niesłychanie skuteczna.

3. Właściwości kosmetyczne

Olejek z drzewa arganowego to coraz bardziej ceniony sposób na zdrową i piękną skórę oraz włosy. Dzięki zawartości kilku substancji czynnych oraz odżywczych pomaga wyraźnie wzmocnić włosy, skórę i paznokcie. Ma również działanie odmładzające, przez co stał się popularnym składnikiem kuracji opóźniających starzenie. Jeśli zależy Ci na redukcji zmarszczek lub innych zmian skórnych związanych ze starzeniem – warto wypróbować olejek arganowy.

4. Właściwości zdrowotne

Olejek arganowy jest używany do masażu jako alternatywa wobec innych specyfików. Ma nad nimi tę przewagę, że po pierwsze odżywia i odbudowuje skórę, a poza tym działa korzystnie na stawy i kości. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym jest szczególnie wskazany przy zapaleniach stawów, artretyzmie oraz reumatyzmie.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.

5. Właściwości kulinarne

Coraz więcej osób zaczyna doceniać olej z drzewa arganowego jako zamiennik oliwy z oliwek oraz innych olejów kuchennych. Może on z powodzeniem służyć do smażenia i gotowania, a wysoka zawartość witaminy E sprawia, że jest to wybór jak najbardziej prozdrowotny.

Skąd pochodzą właściwości olejka arganowego?

  • z dużych ilości witaminy E (dwa razy więcej niż w oliwie z oliwek!),
  • przeciwutleniaczy,
  • kwasów tłuszczowych,
  • karotenoidów,
  • kwasu ferulowego,
  • polifenolów,
  • skwalenu,
  • sterolów

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.