Do włosów

Olejek arganowy do włosów

Olejek arganowy doskonale nadaje się do wzmocnienia i odżywienia włosów. Nadaje im również zdrowy, atrakcyjny połysk. Kuracja nie jest skomplikowana i polega na wcieraniu oleju w cebulki (lekki masaż skóry głowy) oraz nanoszeniu na końcówki włosów raz, dwa w tygodniu przed myciem.

Jakie są właściwości olejku arganowego do włosów?

Przede wszystkim olej z drzewa arganowego przywraca im naturalny połysk, który tracimy ze względu na niekorzystne działanie niektórych kosmetyków czy zanieczyszczonego powietrza. Dlatego kuracja arganem jest tak bardzo wskazana dla wszystkich, których włosy są zniszczone lub wyeksploatowane.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.

Ten naturalny marokański kosmetyk odbudowuje również włosy. Zmniejsza ich łamliwość oraz zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Jeśli cierpimy na tego typu dolegliwości, warto sprawdzić, jak nasze włosy zachowają się po kuracji olejkiem. Może bardzo pomóc. Co ważne, olejek arganowy wzmacnia również włosy na poziomie cebulek.

Z właściwości marokańskiego olejku skorzysta także skóra naszej głowy. Ma on bardzo pozytywny wpływ na skórę trapioną przez łupież, sucha skórę czy inne dolegliwości.

Skąd się biorą właściwości olejku arganowego do włosów?

Odżywcze i odbudowujące właściwości olejku z drzewa arganowego są możliwe dzięki:

  • dużym ilościom witaminy E,
  • przeciwutleniaczom,
  • kwasom tłuszczowym,
  • karotenoidom,
  • kwasowi ferulowemu,
  • polifenolom,
  • skwalenowi,
  • sterolom

Jak stosować olejek arganowy do włosów?

Po umyciu włosów wcieramy w nie olej z drzewa arganowego rękoma zaczynając od końcówek. Rozcieramy delikatnie, ale starając się rozprowadzić kosmetyk równomiernie. Następnie zakładamy na włosy ręcznik na co najmniej pół godziny. Wielu specjalistów doradza pozostawienie ręcznika na dłużej, nawet na całą noc, dla lepszego efektu. Po jego ściągnięciu ponownie myjemy włosy i układamy tak, jak zwykle.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.

Olejek arganowy jest również skuteczny w leczeniu dolegliwości skóry głowy, np. suchej skóry czy łupieżu. Dla osiągnięcia takiego efektu należy wcierać olej w chore miejsca, energicznie je masując dla lepszego wchłonięcia się. Ma to również bardzo korzystny wpływ na cebulki włosów, co ma bezpośredni wpływ na ich zdrowie, a co za tym idzie wygląd.