Jak stosować

Jak stosować olejek arganowy?

Olej z drzewa arganowego to nowość na rynku kosmetyków do pielęgnacji skóry oraz włosów. Wiele mówi się o właściwościach olejku arganowego oraz jego zastosowaniu, ale niewiele jest materiałów, które opisują, jak go stosować. Przeczytaj nasz przewodnik po tym pochodzącym z Maroka naturalnym kosmetyku, który odbudowuje i odmładza.

Co ważne, warto zwrócić uwagę na to, jaki argan kupujemy. Są dwa rodzaje – kulinarny i kosmetyczny. Różni je proces produkcji, a skuteczne działanie pielęgnacyjne ma oczywiście tylko ten drugi i to jego powinniśmy szukać. Najlepiej kupować produkt w szklanych buteleczkach z ciemnego szkła, a nie plastiku – lepiej zachowują swoje właściwości.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.

Jak stosować olejek arganowy na twarz?

Po umyciu skóry twarzy równomiernie rozprowadzamy kilka kropli oleju. Stosujemy na noc lub rano jako podkład makijażu. Nasze pierwsze kroki z tym naturalnym kosmetykiem powinny być jednak ostrożne – używajmy go raz dziennie w niewielkich ilościach. Olejek arganowy jest bardzo wydajny. Sprawdźmy, jak nasza skóra na niego reaguje. Jeśli widzimy efekty, a odpowiedź naszego organizmu jest pozytywna, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stosować olejek arganowy na twarz dwa razy dziennie.

Delikatne rozmasowanie kosmetyku wystarczy, żeby nie pozostały żadne tłuste ślady. Dobrze się wchłania. Można go stosować pod oczy.

Jak stosować olej arganowy na włosy?

Olejek z drzewa arganowego działa nie tylko na wygląd włosów, ale również na ich zdrowie. Nadaje im niezwykły połysk oraz zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu się końcówek. Oto procedura:

  • Olejek wcieramy delikatnie w suche włosy, zaczynając od ich końcówek i stopniowo przesuwając się ku cebulkom.

  • Zawijamy w ręcznik na minimum pół godziny, najlepiej na noc

  • Po ściągnięciu ręcznika myjemy i układamy

Jeśli chcemy zastosować argan do skóry głowy (łupież, sucha skóra) – rozcieramy olejek i masujemy głowę, szczególnie w okolicach cebulek. I jedną, i drugą procedurę wykonujemy mniej więcej raz w tygodniu.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.

Jak stosować argan na skórę?

Olejek arganowy nie tylko doskonale nawilża i odbudowuje skórę, ale także odpręża. Jego pozytywne działanie jest szczególnie odczuwalne w rejonie kręgosłupa.

Po kąpieli rozprowadzamy niewielką ilość olejku arganowego i masujemy ciało. „Złoto Maroka” świetnie nadaje się jako olejek do masażu, a także jako utrwalający balsam po opalaniu.

Jak stosować olejek z drzewa arganowego na paznokcie?

Do wzmacniania łamliwych paznokci używa się mieszaniny oleju i cytryny (w równych proporcjach. Moczymy paznokcie w tak przygotowanym roztworze przez kilkanaście minut. Możemy użyć olejku arganowego jak kremu do rąk.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości i innym produktami naturalnymi- kliknij tutaj.