Argan, czyli olej arganowy, to nowość na polskim rynku. Klientki dopiero przekonują się do tego naturalnego kosmetyku, a firmy coraz odważniej wprowadzają go do składu swoich kremów i terapii. Jak grzyby po deszczu, wyrosły sklepy specjalizujące się w sprzedaży olejku z drzewa arganowego, a internet i prasa kobieca zapełniły się reklamami.

Dlaczego argan stał się taki popularny?

Warto na początek spojrzeć na skalę zainteresowania. Wykres poniżej pokazuje w skali od 0 do 100, jak dużo było wyszukiwań w Google na zapytanie olejek arganowy. Jak widać, lato 2012 roku to szczyt popularności specyfiku, ale trend jest jasny od kilku lat. Ten kosmetyk to hit ostatnich lat.

Argan - dlaczego olej arganowy jest taki popularny?

Argan – dlaczego olej arganowy jest taki popularny?

Powód pierwszy – naturalność

Pierwszy powód popularności oleju arganowego to powrót klientów do kosmetyków naturalnych. Dużo chętniej eksperymentujemy z tym, co daje nam natura. Bierze się to w dużej mierze ze zmęczenia produkowanymi w sposób przemysłowy kosmetykami oraz rosnącą niewiarą w nie. Jesteśmy skłonne zaufać naturze, szczególnie jeśli tego typu terapie przyniosą nam prawdziwe korzyści.

Olej arganowy to nie jedyny produkt wpisujący się w tą tendencję na rynku produktów wspomagających pielęgnację skóry, włosów czy twarzy. Coraz popularniejsze stają się kosmetyki z dodatkiem ziół, również tych dość egzotycznych z perspektywy Polski, czy lecznicze rośliny, takie jak żyworódka.

Polecany sklep z olejem arganowym – kliknij tutaj.

Powód drugi – otwartość

To jasne – stajemy się dużo bardziej otwarte na nowości. Olej arganowy nie jest wcale światową nowością. Przecież w różnych formach był stosowany od wieków, a północna Afryka czy później Francja są z nim za pan brat od dekad.

Wiele zmieniło się w naszej mentalności dotyczącej zdrowia i urody. Jesteśmy w stanie coraz chętniej sięgać po rzeczy nam nieznane, wywodzące się z innych kultur czy klimatów. Nie tylko dlatego, że nas na to stać, ale także ze względu na naszą rosnącą otwartość na świat.

Powód trzeci – skuteczność

Olej arganowy po prostu działa. Oczywiście to nie jest żadna magia. Poza tym trzeba nauczyć się go stosować oraz wybierać tylko najlepsze produkty. Wtedy możemy liczyć na to, że nasza skóra będzie nawilżona, odżywiona, bardziej jedwabista, nasze włosy się wzmocnią, podobne korzyści przyniesie to naszym paznokciom.

A czegoś takiego właśnie szukamy – naturalnego, jeśli chodzi o skład, w rozsądnej cenie w stosunku do korzyści oraz naprawdę skutecznego. Argan spełnia wszystkie z tych warunków.

Polecany sklep z olejem arganowym dobrej jakości – kliknij tutaj.